T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE - Atakent İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

SERDAR AHMET ELDİVAN - OKUL MÜDÜRÜ

 

 

ÖZGEÇMİŞİ: 

1970 yılında Gölcük’te doğdu. Nüfusa kayıtlı olduğu yer DÜZCE’dir.İlk, orta tahsilini İstanbul Fatih ilçesinde tamamladı. Haydarpaşa Teknik Lisesi Elektronik bölümünü bitirdi. 1988-1989 öğretim yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Elektronik İşleri Öğretmenliği (İngilizce) bölümünü kazandı ve 1993 yılında mezun oldu. T.C. Sabahattin Zaim Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Eğitim Yönetimi ve Denetimi Alanında Yüksek Lisans programını tamamladı.

 

1994 Şubat ayında Erzincan ili Fatih Teknik ve Endüstri Meslek lisesinde ilk görevine Elektronik öğretmeni olarak başladı. Vatani görevini Bitlis’te Yedek Subay olarak tamamladı.1994 yılından 2010 yılına kadar İstanbul ili Fatih Mesleki Eğitim Merkezinde sırasıyla öğretmen, müdür yardımcısı ve vekil müdür olarak görev yaptı. 2010 şubat ayında müdürlük sınavını kazanarak İstanbul ili Sarıyer Mesleki Eğitim Merkezi’ne müdür olarak atandı. 2012 Haziran ayında İstanbul ili Atakent Teknik ve Endüstri Meslek Lisesine isteğe bağlı yer değiştirme ile müdür olarak atandı. Halen görevine devam etmektedir.

 

2004 -2007 yıllarında MEGEP projesi kapsamında, Takım Çalışması, Liderlik, Strateji Geliştirme, Proje Döngü Yönetimi konularında eğitim aldı. 2009 yılında bireysel olarak yaptığı başvuru sonucu Hayat boyu Öğrenme Programı çerçevesinde “Sürdürülebilir Kalkınma İçin Eğitim” konulu Çalışma Ziyareti için İsveç’e gitti. MEB’in düzenlediği birçok Hizmet içi Eğitim Seminerlerine katıldı. 2006 yılında girmiş olduğu Kariyer Basamakları sınavını kazandı ve “Uzman Öğretmen” ünvanını aldı. Bakanlık, Valilik, Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Aylıkla Ödüllendirme, Teşekkür, Takdir ve Başarı Belgeleri ile taltif edildi.

 

Evli ve iki çocuk babası olup, yabancı dil olarak İngilizce bilmektedir.